Penzión LUKA Terchová
Penzión, ktorý kráča s vami ku zdraviu

Komfortné ubytovanie v Terchovej
Infolinka: +421 907 317 180

Okruh Terchová - Dolná Tížina - Lysica a späť cez Lutišku


Charakteristika:
dlhšia, prvá časť vedie popod horu, preto je vhodná počas slnečných teplých dní, malá nevýhoda je, že cca 7 km sa ide po hlavnej ceste

 

Celková dĺžka trasy: cca 30 km

 

Trvanie: 2,5 - 3,5  hod.


Pomôcky:

1. Aplikácia Cyklotrasy Malej Fatry do mobilov zdarma - stiahnite si ju aj vy. Aplikácia pre androidy i iphony. Výborná pomoc na výlete!

2. Kto bude potrebovať, na penzióne máme k dispozícii aj tlačené mapy cyklotrás v regióne

3. Naše rady - vysvetlíme a odporučíme trasu podľa požiadaviek


Popis trasy
:
 vyrazíme z penziónu po hlavnej ceste, smer Žilina. Pri kostole odbočíme doľava, tretím mostíkom prejdeme doprava cez potok. Po 300m sa dostávame k družstvu, kde už je značené červené „C“.

Šlapeme najskôr smer Oravcové, ďalej pokračujeme doprava po červenej. Prvá osada Poddolina. Ďalej Belovci /osada = dve drevenice/, pokračujeme po vrstevnici do osady Mažgútovci. Prídeme k hotelu Bránica, kde je možné sa občerstviť. Doteraz bol povrch poľná cesta, od hotela ideme asi 1km asfaltkou smer Malá Bránica, stále sme na červenej. Na rozdvojke odbočíme doprava, asi po 50m odbočíme znova doprava.

Cez lúky sa dostávame do obce Belá, na jej horný koniec. obľúbenou. Z Belej do Dolnej Tižiny vedie šotolinová cesta. V Dolnej Tižine sa napojíme doprava na zelenú značku „C“ a prejdeme ňou do obce Stráža. Na trase križujeme hlavnú cestu pri poľovníckom hoteli Diana. Cez Strážu okolo ihriska sa dostávame pod dlhý výstup po asfaltovej ceste nad obec Lysica. Držíme sa zelenej, ktorá je napravo a cez obec Lysica zjazdom schádzame pred obec Belá, kde sa musíme napojiť na hlavnú cestu smer Terchová a prejsť cca 3km na odbočku doľava smer Lutiše, modrá cykloznačka. obľúbenou. V obci Belá je zmrzlina, takže po ceste naspäť to môže byť príjemné osvieženie... Zhruba po 3km sme pod kopcom Lutiška, kde je pred nami takisto slušné stúpanie, ktorým sa dostaneme do sedla Lutiška. Odbočíme doprava a ľavou zelenou popod Mravečník prídeme na žltú, ktorou sa dostaneme do osady Káčerovci. Modrou doprava zídeme až do Terchovej a to cez Hornú Tižinu a Panskú Lúku. V Terchovej prichádzame k Lidlu, kde to už poznáme.

Striedajú sa výšľapy so zjazdami, striedajú sa aj povrchy, to všetko robí túto cyklotrasu atraktívnou a obľúbenou.

Spoznajte ju s nami aj vy!

Peknú jazdu!

Ľubo

 

Obrázky galérie: 

Ďakujeme za príjemný pobyt. Perfektný prístup majiteľov. Odporučili nám krásnu túru a iné zaujímavosti. Ubytovanie nemalo chybu. Boli sme začiatkom mája a mali sme krásne počasie. Dávame vysoké hodnot...

Majka a Ľubka


Koľkokrát by ste si uvarili obľúbený čaj, alebo si odložili niečo dobré chladničky počas pobytu? Kúpili ste si korbáčiky, syry, bryndzu? Bojíte sa, čo s nimi?

U nás si ich môžete odložiť v každej izbe do chladničky.

Chystáte sa na pobyt s deťmi? Beriete im jedlo alebo iné dobroty?

U nás nie je problém s uskladnením ani s prípravou.

V každej izbe je kuchynský kút, chladnička  i rýchlovarná kanvica.

Praktickí pomocníci pre každého, pri kuchtení akejkoľvek dobroty, či nápoja.

Utierka, špongia i saponát sú u nás samozrejmosťou.

Ak by ste potrebovali niečo naviac, ozvite sa pred pobytom, alebo počas neho.

Radi preveríme, či môžeme požiadavku splniť.

 

Tešíme sa na vás!


Zaujímavosti