Penzión LUKA Terchová
Penzión, ktorý kráča s vami ku zdraviu

Komfortné ubytovanie v Terchovej
Infolinka: +421 907 317 180

Výšlap na Mravečník /993m/


Charakteristika:  časovo kratšia, ale výživná trasa so slušným prevýšením

Celková dĺžka trasy: cca 17km

Trvanie: 1- 1,5 hod. podľa skúseností a množstva fotiek počas jazdy:)


Pomôcky:

1. Aplikácia Cyklotrasy Malej Fatry do mobilov zdarma - stiahnite si ju aj vy. Aplikácia pre androidy i iphony. Výborná pomoc na výlete!

2. Kto bude potrebovať, na penzióne máme k dispozícii aj tlačené mapy cyklotrás v regióne

3. Naše rady -  vysvetlíme a odporučíme trasu podľa požiadaviek


Popis trasy
: vyrážame od penziónu, Terchová 514 m. n. m . Začíname po hlavnej ceste smer Žilina.

Červená cyklotrasa, zhruba po 500 m pri Lidli odbočíme doprava. Ďalej pokračujeme po modrej smer Šípkova. Na Pánskej Lúke asi po 2 km odbočíme doľava, smer Horná Tižina /stále sme na modrej/. Sme príjemne rozohriatí, lebo to bolo doteraz mierne stúpanie. Na konci Hornej Tižiny začína väčšie stúpanie do osady Káčerovci. Tu odbočíme pri kríži na žltú doľava a po žltej sa dostávame na okruh okolo Mravečníka, zelená značka. Dáme sa doľava, kde začína výživné stúpanie na vrch Mravečníka, 993 m. n. m. Serpentínami sa dostávame na vrchol. Za naším chrbtom máme krásne výhľady na Kysuckú stranu. Po vystupaní na vrchol sa nám za odmenu objaví krásna scenéria hrebeňa Malej Fatry. Tomuto pohľadu z Terchovej bránia kopce Boboty a Sokolie. Vidieť aj celú obec Terchová. V prípade dobrej viditeľnosti, môžeme vidieť v pozadí Tatry. Po krátkom oddychu pokračujeme okruhom a schádzame z Mravečníka po zelenej, kde zhruba asi po 200m prichádzame ku smerovníku žltá smer Terchová a zelená smer Sedlo Lutiška.

1. Žltú by som odporúčal pre náročnejšíchv prípade suchšieho počasia. Je to krátky, ale technicky náročný zjazd do Terchovej, časť Mlynec. Odtiaľ je to k nám len kilometer po hlavnej ceste.

2. Druhá alternatíva po zelenej na Lutišku je dlhý, mierny zjazd. Po príjazde na Lutišku ostávame na zelenej, po odbočení doprava pokračujeme okruhom okolo Mravečníka na žltú, ktorou sme prišli od Káčerov a vraciame sa naspäť modrou Horná Tižina, Panská Lúka na červenú Terchová a naspäť na penzión.

Táto alternatíva je možno pre tých, ktorí neplánujú celý deň stráviť na bicykli, je to na spestrenie dňa a spálenie kalórií.

Patrí medzi moje obľúbené:)

Ľubo

Obrázky galérie: 

W pensonacie Luka byliśmy dwa razy, ostatni pobyt mama świeżo w pamięci , byliśmy w lipcu. Pan Lubomir i pani Katarina to bardzo mili i gościnni gospodarze. Pokoje są czyściutkie, kuchnie dobrze wypos...

Barbara i Mieczysław

Darček pre Vašich blízkych, ktorý poteší:)

Venujte svojim blízkym pobyt v našom rodinnom penzióne. Pripravíme pre Vás lákavú ponuku, podľa Vašich predstáv a zašleme ju tomu, koho chcete prekvapiť.

Buďte originálni a potešte svojich najbližsích relaxom, oddychom, krásnou prírodou a tradíciami, ktoré u nás možu prežiť.

Zavolajte na tel.: 0907 317 180 alebo napíšte na info@penzionluka.sk.

Radi vám zašleme ponuku na mieru:)


Zaujímavosti