Penzión LUKA Terchová
Penzión, ktorý kráča s vami ku zdraviu

Komfortné ubytovanie v Terchovej
Infolinka: +421 907 317 180

Výšlap na Mravečník /993m/


Charakteristika:  časovo kratšia, ale výživná trasa so slušným prevýšením

Celková dĺžka trasy: cca 17km

Trvanie: 1- 1,5 hod. podľa skúseností a množstva fotiek počas jazdy:)


Pomôcky:

1. Aplikácia Cyklotrasy Malej Fatry do mobilov zdarma - stiahnite si ju aj vy. Aplikácia pre androidy i iphony. Výborná pomoc na výlete!

2. Kto bude potrebovať, na penzióne máme k dispozícii aj tlačené mapy cyklotrás v regióne

3. Naše rady -  vysvetlíme a odporučíme trasu podľa požiadaviek


Popis trasy
: vyrážame od penziónu, Terchová 514 m. n. m . Začíname po hlavnej ceste smer Žilina.

Červená cyklotrasa, zhruba po 500 m pri Lidli odbočíme doprava. Ďalej pokračujeme po modrej smer Šípkova. Na Pánskej Lúke asi po 2 km odbočíme doľava, smer Horná Tižina /stále sme na modrej/. Sme príjemne rozohriatí, lebo to bolo doteraz mierne stúpanie. Na konci Hornej Tižiny začína väčšie stúpanie do osady Káčerovci. Tu odbočíme pri kríži na žltú doľava a po žltej sa dostávame na okruh okolo Mravečníka, zelená značka. Dáme sa doľava, kde začína výživné stúpanie na vrch Mravečníka, 993 m. n. m. Serpentínami sa dostávame na vrchol. Za naším chrbtom máme krásne výhľady na Kysuckú stranu. Po vystupaní na vrchol sa nám za odmenu objaví krásna scenéria hrebeňa Malej Fatry. Tomuto pohľadu z Terchovej bránia kopce Boboty a Sokolie. Vidieť aj celú obec Terchová. V prípade dobrej viditeľnosti, môžeme vidieť v pozadí Tatry. Po krátkom oddychu pokračujeme okruhom a schádzame z Mravečníka po zelenej, kde zhruba asi po 200m prichádzame ku smerovníku žltá smer Terchová a zelená smer Sedlo Lutiška.

1. Žltú by som odporúčal pre náročnejšíchv prípade suchšieho počasia. Je to krátky, ale technicky náročný zjazd do Terchovej, časť Mlynec. Odtiaľ je to k nám len kilometer po hlavnej ceste.

2. Druhá alternatíva po zelenej na Lutišku je dlhý, mierny zjazd. Po príjazde na Lutišku ostávame na zelenej, po odbočení doprava pokračujeme okruhom okolo Mravečníka na žltú, ktorou sme prišli od Káčerov a vraciame sa naspäť modrou Horná Tižina, Panská Lúka na červenú Terchová a naspäť na penzión.

Táto alternatíva je možno pre tých, ktorí neplánujú celý deň stráviť na bicykli, je to na spestrenie dňa a spálenie kalórií.

Patrí medzi moje obľúbené:)

Ľubo

Obrázky galérie: 

Děkujeme majitelům Lubovi a Katarině za pěkně ubytování, jejich vstřícnost a ochotu. Spokojenost na jedničku. Všem se tu líbilo i když nám nepřálo počasí.Ondra byl nadšen z projížďky na kole s Lubom.T...

Hana Slavíčková


Koľkokrát by ste si uvarili obľúbený čaj, alebo si odložili niečo dobré chladničky počas pobytu? Kúpili ste si korbáčiky, syry, bryndzu? Bojíte sa, čo s nimi?

U nás si ich môžete odložiť v každej izbe do chladničky.

Chystáte sa na pobyt s deťmi? Beriete im jedlo alebo iné dobroty?

U nás nie je problém s uskladnením ani s prípravou.

V každej izbe je kuchynský kút, chladnička  i rýchlovarná kanvica.

Praktickí pomocníci pre každého, pri kuchtení akejkoľvek dobroty, či nápoja.

Utierka, špongia i saponát sú u nás samozrejmosťou.

Ak by ste potrebovali niečo naviac, ozvite sa pred pobytom, alebo počas neho.

Radi preveríme, či môžeme požiadavku splniť.

 

Tešíme sa na vás!


Zaujímavosti