Penzión LUKA Terchová
Penzión, ktorý kráča s vami ku zdraviu

Komfortné ubytovanie v Terchovej
Infolinka: +421 907 317 180

New guest house

In the new part of a guest house there are 4 rooms, 2x2 and 2x3 with the total capacity of 10 beds. In our price list they are under the numbers 9 and 12. The rooms are situated upstairs, facing to the yard.

2-bed-rooms number 9 and 12 are furnished with double beds. There is a bathroom with a shower, toilet and a basin. The room has a TV, a kitchen corner, a fridge, a kettle, a bar table with chairs. 3-bed-rooms number 10 and 11 are furnished with a double bed and a couch. The is also a bathroom with a shower and a basin. The room has a TV, a kitchen corner, a fridge, a kettle, a table with chairs.

In the new part of the guest house there is a reception on the basement and a stylish social room with a fireplace, a plasma screen, sitting for 30-35 people. It is connected with the over-roofed terrace. On the basement there is the playroom with billiards, darts and table tennis. Very favourite one among the guests is the Finnish sauna.

Prístup majiteľov chaty nám už pri prvom kontakte napovedal, že budeme spokojní. Uteráky, čistota zariadenia, sauna, prístup, všetko na jedničku. Isto sa vrátime, Ďakujeme

Lukáš


Koľkokrát by ste si uvarili obľúbený čaj, alebo si odložili niečo dobré chladničky počas pobytu? Kúpili ste si korbáčiky, syry, bryndzu? Bojíte sa, čo s nimi?

U nás si ich môžete odložiť v každej izbe do chladničky.

Chystáte sa na pobyt s deťmi? Beriete im jedlo alebo iné dobroty?

U nás nie je problém s uskladnením ani s prípravou.

V každej izbe je kuchynský kút, chladnička  i rýchlovarná kanvica.

Praktickí pomocníci pre každého, pri kuchtení akejkoľvek dobroty, či nápoja.

Utierka, špongia i saponát sú u nás samozrejmosťou.

Ak by ste potrebovali niečo naviac, ozvite sa pred pobytom, alebo počas neho.

Radi preveríme, či môžeme požiadavku splniť.

 

Tešíme sa na vás!


Zaujímavosti