Penzión LUKA Terchová
Penzión, ktorý kráča s vami ku zdraviu

Komfortné ubytovanie v Terchovej
Infolinka: +421 907 317 180

Východ slnka na Osnici

Ak sa vám ráno nechce vstávať a radšej leňošíte v posteli, východ slnka asi nie je pre vás:) Je to však zážitok, kvôli ktorému sa oplatí opustiť teplú posteľ a vydať sa na túru. Osnica, ktorá nie je v Malej Fatre tak známa, poskytuje vďaka svojej polohe, krásne výhľady na centrálnu časť Malej Fatry i na susediace vrcholy Veľkého Rozsutca a Stohu. Ide o stredne náročnú túru  s celkovým stúpaním 762 m. Z nášho penziónu je potrebné vyraziť do Štefanovej, kde je ideálne začať váš výstup po zelenej značke. Konštantné stúpanie až na Medziholie bude trvať asi 1,5 hod. Na Medziholí si môžete spraviť krátku prestávku a pokračovať po modrej značke až na Osnicu(1363 m). Celkovo si na túru pripravte 2,5 hod. v závislosti od ročného obdobia. V zime vám môže zabrať až dvojnásobok času a hlavne si vždy treba preveriť, aké sú podmienky na trase a počasie. Vrátiť sa môžete tou istou trasou, alebo pokračovať do Párnice. Sú viaceré možnosti na cestu späť. Po návrate sa o vás radi postaráme, porozprávame o túre alebo pripravíme saunu na zrelaxovanie po rannom zážitku. Turistika má svoje čaro počas zimnej dovolenky i letnej dovolenky, spestrite si dovolenku s rodinou. A keď neradi vstávate, môžete si Osnicu vychutnať aj cez deň:) P.S.: fotografie sú z tejto zimy:)

Obrázky galérie: 

Báječné ubytování, maximálně milí a vstřícní majitelé, všechno v naprostém pořádku, byli jsme moc spokojení a všem vřele doporučujeme využít toto ubytování. Pro velkou rodinu ideální místo. Děkujeme!

Jana


Koľkokrát by ste si uvarili obľúbený čaj, alebo si odložili niečo dobré chladničky počas pobytu? Kúpili ste si korbáčiky, syry, bryndzu? Bojíte sa, čo s nimi?

U nás si ich môžete odložiť v každej izbe do chladničky.

Chystáte sa na pobyt s deťmi? Beriete im jedlo alebo iné dobroty?

U nás nie je problém s uskladnením ani s prípravou.

V každej izbe je kuchynský kút, chladnička  i rýchlovarná kanvica.

Praktickí pomocníci pre každého, pri kuchtení akejkoľvek dobroty, či nápoja.

Utierka, špongia i saponát sú u nás samozrejmosťou.

Ak by ste potrebovali niečo naviac, ozvite sa pred pobytom, alebo počas neho.

Radi preveríme, či môžeme požiadavku splniť.

 

Tešíme sa na vás!


Zaujímavosti